Jak wybierać dobre jakościowo materiały dla maluchów?

Materiałami, z którymi nasze dziecko może mieć styk już w pierwszych dniach po narodzinach są bawełna, bambus. Już na początku życia dziecko może mieć styk z materiałami takimi jak bawełna wykorzystywanymi do produkcji elementów wystroju pokoiku dziecięcego jak prześcieradło do kołyski.

Materiał materiałowi nierówny

Jeśli nie wiemy jaka tkanina najlepiej sprawdzi się dla naszego maluszka, najlepiej wybierajmy bawełnę o gramaturze 132 g/m2 – to bezpieczny i pewny wybór, który zresztą rekomendują lekarze pediatrzy i wiele mam. Zwykle materiały, jakie używane są do produkcji ubrań i innych elementów, które mają kontakt ze skórą dziecka zaraz po urodzeniu przechodzą setki testów jakości, a ich wyniki przekazywane są mamom w atestach jakie daje m.in. Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. Taki atestu zupełnie powinien nawystarczyć, by dokonać zakupu ręczników, otulaczy czy wybrać najlepsze dla nas prześcieradło do kołyski lub do dziecięcego łóżeczka. Rzeczy dla dzieci kupujmy tylko w sprawdzonych sklepach.

Nie zapominajmy, że jest jeszcze prześcieradło do kołyski

Jeśli chodzi o wybór prześcieradeł to właściwie jeden z nielicznych elementów tekstylnych, jakich używamy od pierwszych dni życia dziecka i w którym może występować element syntetyczny. Tym elementem będzie podkład nieprzemakalny, który pozwala skutecznie ochronić materac w kołysce lub łóżeczku malucha przez zawilgoceniem i plamami nie tylko po moczu, ale także ulewaniu. Dlatego jeśli wybieramy prześcieradło do kołyski czy też prześcieradło do łóżeczka od razu zainwestujmy w takie z nieprzemakalnym podkładem.

Sprawdź na stronie: https://colorstories.pl/