Czym cechuje się poliwęglan?

Poliweglan to tworzywo coraz częściej stosowane w różnego rodzaju konstrukcjach. Doskonale sprawdzi się jako materiał na daszek (np. na zadaszenie drzwi wejściowych), jak również na szklarnie poliwęglanowe.

Co wyróżnia poliweglan?

Z poliwęglanu bardzo często wykonuje się różnego rodzaju płyty, które później składają się na daną konstrukcję. Płyty poliwęglanowe zwykle stosowane są w tych miejscach, które najbardziej narażone są na uszkodzenia mechaniczne. Cechą charakterystyczną tego tworzywa jest to, że wykazuje ono bardzo dużą odporność na uszkodzenia, przy jednoczesnej przepuszczalności światła. Tak więc szklarnie poliwęglanowe mogą charakteryzować się różnym stopniem przepuszczania promieni UV. Ta właściwość zależy od tego, czy wybierzemy tzw. poliwęglan komorowy bezbarwny, czy poliwęglan komorowy dymiony.

Poliwęglan komorowy

Ten rodzaj poliweglanu jest odporny na działanie zmiennych warunków (głównie temperatur), a dodatkowo jego cechą jest to, że zatrzymuje on promienie UV. Poliwęglan komorowy wykazuje również bardzo dobrą izolacyjność termiczną, ponieważ komorowe płyty poliwęglanowe zatrzymują dużo więcej ciepła we wnętrzu powstałej budowli (np. szklarni), niż jest to w przypadku tradycyjnego szkła. Te dość ciekawe właściwości poliwęglanu sprawiają także, że możemy nieco przyspieszyć wegetację ciepłolubnych roślin w naszym sztucznym, szklarniowym ogrodzie. Co więcej, warto dodać, że poliwęglan komorowy dostępny jest w różnych formatach, przez co też bez trudu dobierzemy jego dobry format.