Czy warto kupować soczewki kontaktowe online?

closeup of woman putting contact lens in her eye

Wiele osób przyznaje, że wolą korzystać z soczewek kontaktowych, niż z tradycyjnych okularów korekcyjnych. Wybór ten najczęściej wynika z kwestii wygody. Dzisiaj soczewki kontaktowe są powszechnie potrzebne i nie ma konieczności posiadania recepty od lekarza okulisty, aby je kupić. Coraz częściej soczewki oferowane są przez sklepy internetowe, które kuszą klientów niższymi cenami, niż w przypadku sklepów stacjonarnych. Czy warto zdecydować się na taki zakup?

Oszczędności i programy bonusowe

Sklepy internetowe oferują soczewki kontaktowe w niższych cenach, ponieważ same ponoszą niższe koszty. Nie mają sklepów stacjonarnych, a jedynie magazyny. Jeżeli jest to sklep sprawdzony, który działa już kilka lat i posiada wielu zadowolonych klientów, warto skusić się na tego typu promocję. Bardzo często można też brać udział w programach dla stałych klientów i dzięki temu móc korzystać z niższych cen.

Na jakie sklepy uważać?

Nie wszystkie sklepy online oferujące soczewki kontaktowe to firmy uczciwe. Lepiej przestrzegać się sklepów mało znanych, które nie mają jeszcze pozytywnych opinii. Poza tym, najlepiej nie decydować się na zakup najtańszych soczewek, ponieważ mogą mieć one krótki termin przydatności do użytku. Jeśli sklep oferuje wiele różnych produktów, wówczas najlepiej zdecydować się na taki ze średniej półki cenowej.